Mini żurawie – zastosowania

Mini żurawie – zastosowania

2018-09-14  |  Wynajem

Mini żurawie używane są przy pracach budowlanych, a także przy załadunku i rozładunku towarów. Czym się różnią od zwykłych żurawi?

Są takie miejsca, w które nie można się dostać zwykłym żurawiem, mającym dość pokaźne rozmiary. Wtedy właśnie używa się miniżurawi, które mają tę zaletę, że są o wiele mniejsze i w związku z tym mogą sprawniej się poruszać nawet po trudnych nawierzchniach. Urządzenia tego typu zmieszczą się niemal wszędzie.

 

Miniżurawie: w jakich sytuacjach się sprawdzają?

Mini żurawie doskonale zastępują duże maszyny budowlane. Jeśli prowadzisz firmę budowlaną, te wydajne i niewielkie urządzenia z całą pewnością Ci się przydadzą. Miniżurawie usprawniają pracę, pozwalają świadczyć usługi dźwigowe niezależnie od tego, w jak trudnych warunkach przyjdzie Ci działać. Ograniczona przestrzeń czy też sypka bądź grząska nawierzchnia nie stanowi najmniejszego problemu dla miniżurawia. Małe rozmiary oraz duża siła nośna tych urządzeń to najważniejsze ich atuty. Niektóre prace nie wymagają użycia dużej maszyny, a jednocześnie są zanadto eksploatujące, aby można się było z nimi uporać jedynie dzięki sile rąk. W takich przypadkach miniżuraw sprawdzi się znakomicie.

Miniżurawi często używa się do montażu okien oraz drzwi. Mały nacisk na podłoże zapewnia im stabilność i wytrzymałość. Niewielkie gabaryty idą w parze ze sporym wyciągiem roboczym oraz dużym udźwigiem. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że niektórymi modelami można kierować zdalnie.

 

Wynajem miniżurawi

Niektóre firmy oferują okresowy wynajem miniżurawi. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które zamierzają skorzystać z maszyny tylko doraźnie, bez perspektyw na dłuższą eksploatację. Ale jest to opcja atrakcyjna również dla przedsiębiorców budowlanych, którzy z takich czy innych względów nie mogą sobie pozwolić na kupno własnych miniżurawi.

 

Miniżurawie są niezwykle użytecznymi urządzeniami, które znajdują zastosowanie w pracach budowlanych, przy montażu okien oraz drzwi, przy ładunku i rozładunku ciężkich towarów etc. Wśród różnego rodzaju modeli dostępnych na rynku na uwagę zasługują w szczególności mini żurawie Maeda. Dzięki nim wyjdziesz z opresji nawet w najtrudniejszych warunkach.