Jak mini żurawie pomagają we wstawianiu dużych okien i szyb?

Jak mini żurawie pomagają we wstawianiu dużych okien i szyb?

2018-09-14  |  Wynajem

Mini żurawie są niezastąpionymi maszynami o wielu zastosowaniach. Jednym z najczęstszych jest montaż okien i szyb.

Montaż okien z miniżurawiem

Montaż okien nie należy do najłatwiejszych zadań. Wymaga szczególnej uwagi – w końcu szybę można nieopatrznie rozbić bądź zarysować. Wstawianie okien przy użyciu jedynie rąk w wielu przypadkach może się nie udać, dlatego nie ma co ryzykować. Jeśli zależy Ci na tym, aby bezpiecznie zamontować okna w budynku, niezbędne będzie użycie miniżurawia. Jest to maszyna przeznaczona m. in. właśnie do montażu okien i szyb, choć używa się jej również do innych prac budowlanych, a także do załadunku i rozładunku towarów w magazynach. Małe gabaryty są jej najważniejszym atutem. Dzięki niewielkim rozmiarom mini żuraw może swobodnie pracować w ograniczonej przestrzeni. Mała siła nacisku na podłoże zapewnia maszynie stabilność. Nieważne, na jak sypkim czy grząskim gruncie zechcesz pracować – mini żuraw z pewnością zda egzamin.

 

Mobilność i precyzja

Jeśli waga okien jest znaczna, a teren budowy trudno dostępny, najlepszym sposobem na sprawny i bezpieczny montaż będzie użycie miniżurawia. Większe maszyny mogą się nie sprawdzić: w tego typu sytuacjach liczy się przede wszystkim mobilność i precyzja. Mini żurawie czynią zadość tym wymogom. Dzięki nim zamontujesz okna bez większych problemów. Można nimi wjeżdżać do budynków, jak i pracować na zewnątrz. To znaczne udogodnienie.

Na podkreślenie zasługuje również wspomniana już wcześniej precyzja ruchów miniżurawia, umożliwiająca przenoszenie i dokładny montaż nawet bardzo ciężkich okien, z którymi trudno byłoby sobie poradzić bez użycia maszyny. Precyzję tę mini żurawie zawdzięczają specjalnym przyssawkom pneumatycznym, w które są wyposażone. Wykonane z najwyższej jakości materiałów chwytaki próżniowe umożliwiają chwytanie szyb lub okien i przenoszenie ich z jednego miejsca w drugie.

 

Miniżurawie nadają się idealnie do montażu szyb i okien. Są o wiele bardziej wydajne przy tego typu pracach niż większe maszyny. Dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza mini żurawie Maeda. Jeśli jeszcze nie korzystałeś z tych fantastycznych urządzeń, a masz po temu okazję, najwyższa pora to zmienić.