Gdzie otworzyć salon fryzjerski?

Gdzie otworzyć salon fryzjerski?

2015-04-02  |  Wynajem

Chcesz otworzyć salon, ale zastanawiasz się, jaka lokalizacja będzie dla niego najlepsza? Nie wiesz dokładnie, jak mają wyglądać wnętrza, ile pomieszczeń będzie potrzebnych? Dowiedz się, jakie wymogi musi spełniać przestrzeń wynajmowana na salon fryzjerski.

Zgodnie z prawem

Rozporządzenie mówi o tym, że salon fryzjerski musi być zlokalizowany w odrębnym budynku lub lokalu albo być wyodrębnioną częścią jednego z nich. Jeżeli jest to wyodrębniona część budynku lub lokalu, to wejście może być wspólne dla wszystkich, jednak nie może prowadzić przez pomieszczenia, gdzie nie są świadczone usługi. Przepisy mówią także o tym, że powierzchnia salonu powinna mieć takie rozmieszczenie, aby można było zainstalować odpowiedni sprzęt i urządzenia oraz zapewnić właściwe świadczenie usług. Nasz salon musi być przyłączony do instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej. Innym rozwiązaniem jest korzystanie z własnego ujęcia wody.

 

Jakie pomieszczenia powinny znajdować się w salonie fryzjerskim?

Salon fryzjerski powinien posiadać pomieszczenia, w których świadczone są usługi, poczekalnię i szatnię, pomieszczenia sanitarnohigieniczne, pomieszczenie lub miejsce, w którym będą przechowywane kosmetyki, miejsce, gdzie przechowywane są środki pomagające utrzymać czystość i pojemniki na odpady. Przestrzeń powinna być zagospodarowana tak, aby była wygodna zarówno dla pracowników, jak i klientów.

 

Najlepsza lokalizacja dla salonu fryzjerskiego

Dobrą lokalizacją z pewnością będzie centrum miasta, gdzie zawsze jest zapotrzebowanie na tego typu usługi. Wtedy każdy klient będzie miał do salonu stosunkowo blisko. Nie musimy go jednak konieczne otwierać w sercu miasta. Dobrym pomysłem są jego obrzeża, zwłaszcza w miejscu, gdzie znajdują się osiedla. Otworzenie salonu w jednym z bloków przyciągnie osoby mieszkające po sąsiedzku. Dzięki temu będą nas odwiedzać całe rodziny, łącznie z dziećmi. Salon blisko domu to niezwykła wygoda!

Otwierając zakład fryzjerski musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę to czy pomieszczenie spełnia wymogi prawne oraz czy jego lokalizacja będzie dogodna dla klientów. Od tych czynników zależy powodzenie naszego biznesu. Pamiętajmy, że to klienci są najważniejsi i powinniśmy wychodzić naprzeciw im potrzebom.

Artykuł napisany przy współpracy z serwisem LadyTime.pl.