Czy warto kupić mieszkanie w celu wynajmu?

Czy warto kupić mieszkanie w celu wynajmu?

2014-12-31  |  Wynajem  |  

Inwestycje w nieruchomości w ostatnich latach oceniane są jako jedne z najlepszych. Dlatego wiele osób zastanawia się nad tym, czy dobrą inwestycją będzie kupno mieszkania w celu wynajmu. Czy rzeczywiście tak jest?

Na pierwszy rzut oka wydaje się to doskonałą inwestycją. Kupując mieszkanie możemy szybko na nim zarabiać przez wynajem. W rzeczywistości jednak taką inwestycję warto dobrze przemyśleć i zaplanować, by okazała się trafną.

Lokalizacja będzie najważniejszym elementem, na który musimy zwrócić uwagę. W przypadku dużych, akademickich miast kupno mieszkania w celu wynajmu rzeczywiście może być opłacalne. Doskonałym przykładem będzie Warszawa, gdzie oferty wynajmuje są liczne, a mimo tego bardzo szybko znajdują się zainteresowane nimi osoby. Decydując się na taką inwestycję należy wybierać największe miasta i również doskonałą miejską lokalizację, by rzeczywiście zarabiać na takim mieszkaniu. W przypadku Warszawy mamy przynajmniej kilka lokalizacji, gdzie mieszkania na wynajem rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Wynajmując mieszkanie należy również liczyć się z kosztami, dlatego nie można jedynie kalkulować czystego zysku. Powinno się zwrócić uwagę na finansowe kwestie związane z remontami i inwestycjami, które należy poczynić w każdym takim mieszkaniu. Ogólnie rzecz biorąc można jednak stwierdzić, że kupno mieszkania na wynajem może być dobrym biznesem i niekiedy rzeczywiście warto z niego skorzystać. Znajdując dobrą lokalizację i solidnych wynajmujących, można liczyć na dobry, wieloletni zysk z wynajmowanego mieszkania.

 

BG