Sprzedaż mieszkania - jak to zrobić najkorzystniej?

Sprzedaż mieszkania - jak to zrobić najkorzystniej?

2014-12-31  |  Sprzedaż  |  

Nieruchomości to prawdopodobnie najbardziej kosztowna własność, z której sprzedażą przyjdzie nam się zmierzyć. Jak zadbać o to, by nie zmieniła właściciela po cenie niższej, niż jej rzeczywista wartość?

Gdy decydujemy się na sprzedaż własnego mieszkania, musimy do takiej transakcji odpowiednio się przygotować. Chodzi bowiem o to, by udało się sprzedać mieszkanie po jak najbardziej atrakcyjnej cenie. Dlatego warto skorzystać z rad specjalistów i znajomych, którzy sprzedawali mieszkanie, by zrobić to jak najkorzystniej.

Przede wszystkim, jeśli zależy nam na minimalizacji dodatkowych kosztów, unikać należy pośredników, którzy zazwyczaj pobierają duże prowizje, a przy tym nie zawsze znajdują odpowiadającą liczbę potencjalnych kupców. Mieszkanie warto sprzedać samemu i do takiej sprzedaży dobrze się przygotować. W ten sposób uda się znaleźć klienta z dobrą ceną i oszczędzi się na kilkunastoprocentowej prowizji biura.

Przy sprzedaży mieszkania, podobnie jak w przypadku innych tego typu transakcji, najważniejsze jest zaprezentowanie oferty. Dlatego mieszkanie warto dobrze przygotować do sprzedaży. Starając się o wykonanie jak najlepszej oferty, należy zadbać o ładne zdjęcia, w których uniknie się bałaganu, dobrze oświetli pomieszczenia i uniknie zdjęć instalacji wodnych czy gazowych. Chcąc sprzedaż mieszkanie najkorzystniej jak się da, warto skorzystać z pomocy rzeczoznawcy, który określi wartość mieszkania. Dodatkowo można porównać oferty z okolicy i w ten sposób przygotować również własną kwotę, której będzie się oczekiwać od kupujących. Ostatecznie należy jednak pamiętać, że mieszkanie będzie warte tyle, ile kupujący będzie chciał za nie zapłacić, nie zaś tyle, ile oczekuje sprzedający. Rynek najczęściej weryfikuje własne wyobrażenia o korzystnej sprzedaży.

JW