Sprzedajesz mieszkanie? Liczy się pierwsze wrażenie - zadbaj o ekstremalną czystość

Sprzedajesz mieszkanie? Liczy się pierwsze wrażenie - zadbaj o ekstremalną czystość

2016-05-25  |  Sprzedaż

Środki czystości można kupić w sklepach chemicznych i z artykułami domowymi. Natomiast jeśli są one wyższej jakości, renomowane lub też do sprzątania biur i apartamentów, wówczas kupić je można tylko w specjalistycznych sklepach.

Właściciele firm zamawiają je w sklepach internetowych, a także hurtowniach chemicznych. Zazwyczaj są to większe ilości, tak aby wystarczyły na dłuższy czas użytkowania. Osoby, które zajmują się sprzątaniem, mają ułatwione zadanie, ponieważ środki te są wygodne w użyciu, pachnące i szybko się nimi sprząta. Oprócz samych środków czystości, można również kupić specjalne wiadra do wody, myjki, szmaty, a także mopy. Są one coraz bardziej nowoczesne, dlatego wiele z nich jest tak kosztownych. Już nawet gospodyni domowa może sprzątanie uznać za przyjemność, ponieważ środki czystości bardziej profesjonalne nie powodują zabrudzeń na ubraniach czy nieprzyjemnego zapachu. Wiele z nich jest ekologicznych i opartych na najwyższej technologii, dzięki czemu można za jednym zamachem wysprzątać cały dom.

 

Ceny środków czystości

Środki do czyszczenia mają różnorodne ceny, a zależy to głównie od ich przeznaczenia. Jeśli są to chemikalia znane z reklam służące do użytku domowego, wówczas kosztują średnio dwadzieścia złotych. Do każdego czyszczenia kupuje się inny rodzaj środków, a cały dom jest posprzątany i błyszczy się w każdym rogu. Natomiast są również dostępne środki czystości o wiele droższe, które kupują biznesmeni dla swoich pracowników od sprzątania. Wydają na nie kilkakrotnie więcej niż przeciętny domownik, ponieważ dodatkowo kupuje się również rękawiczki, mopy, wózek do przemieszczania się, a także pojemniki na wodę. Najdroższe natomiast są specjalistyczne środki czystości oparte na technologii parowej. Na same mopy wydać można nawet trzy tysiące złotych, jednak zaletą jest to, że nic więcej do tego nie trzeba kupować. Wytworzona para zmywa i poleruje powierzchnie, a do tego jest to sprzątanie ekologiczne. Natomiast płyny do okien, do podłogi czy do mebli są bardziej naturalne, nie mają tak mocnego zapachu, a przede wszystkim są skuteczne. Ich ceny sięgają nawet kilkuset złotych.

 

Kto kupuje środki czystości

Detergenty kupuje każdy, kto ich potrzebuje do sprzątania. Najwięcej sprzedaje się ich przed ważnymi okolicznościami, jak święta czy rocznica istnienia firmy. Ponadto co kilka dni, a w domu w soboty następuje generalne sprzątanie. Zajmują się tym sprzątaczki, gospodynie domowe, a także osoby które pracują na zlecenie dorabiając sobie w ten sposób. Potrzebują takiego sprzętu, aby w ciągu kilku godzin wykonać swoje zadanie. Im większe doświadczenie, tym praca idzie szybciej, bez względu na rodzaj preparatów. Natomiast jeśli w użytkowaniu są bardziej renomowane, wówczas praca sprzątania jest bardziej spokojna i przyjemna. Najczęściej zmywa się podłogi, ściera kurze z mebli, podlewa kwiaty, a także myje okna. W biurach dodatkowo sprzątaczki potrzebują miękkich szmatek, ponieważ muszą przetrzeć również zakurzone segregatory, radio czy blaty od biurka. Zupełnie inne preparaty kupuje się do łazienki i toalety i również zajmują się tym sprzątaczki, które dbają o tę czystość każdego dnia.

 

Jakość środków czystości

Środki czystości są coraz bardziej nowoczesne i do każdego typu sprzątania można znaleźć odpowiedni rodzaj. Kupujący powinni czytać etykiety, a przede wszystkim dowiedzieć się, do czego służą. Niektóre z nich są delikatne, ale jest też wiele drażniących. Służą one głównie do odtykania rur, a także czyszczenia łazienki czy toalety. Na rynku jest dużo środków czystości typowo chemicznych, które usuwają brud w ciągu kilku minut. Dla osób dbających o środowisko są również zalecane płyny ekologiczne oparte na ziołach, wodzie i składnikach naturalnych. Przy generalnym sprzątaniu nadają się doskonale, ale pod warunkiem posiadania wyposażenia wnętrz również z surowców naturalnych. Osoby mające dosyć drogie wyposażenie, powinny zaopatrzyć się w środki wysokiej klasy, o wiele droższe, ale gwarancją jest doskonałe czyszczenie i konserwacja na lata. Środki są przebadane przez instytuty i dlatego dopuszczone do obrotu.

 

Partnerem wpisu jest włąściciel strony www.e-czysto.pl