Jak sprzedać domek letniskowy?

Jak sprzedać domek letniskowy?

2015-02-09  |  Sprzedaż  |  

Sprzedaż domku letniskowego ma nieco inny charakter, niż dokonanie transakcji zbycia nieruchomości mieszkalnej, całorocznej. Jak dokonać jej z korzyścią dla właściciela, szybko i skutecznie?

Lokalizacja

Najważniejsze znaczenie przy sprzedaży domku letniskowego ma jego lokalizacja. Szybciej sprzedają się nieruchomości położone w górach, na Mazurach czy nad morzem, o ile ich usytuowanie obiektywnie rzecz ujmując może być uznane za atrakcyjne dla potencjalnych nabywców.

Domek z dostępem do rzeki, w niedalekiej odległości od plaży, jeziora czy największych atrakcji turystycznych w górach to poszukiwana przez potencjalnych kupujących nieruchomość.

Alternatywą, równie atrakcyjną dla nabywców,  może być domek rekreacyjny położony w obrębie ogródków działkowych, niedaleko miasta, gdzie łatwo można dotrzeć z centrum.

 

Opis domku

Kluczem do sukcesu przy sprzedaży domku letniskowego i szybkim znalezieniu nabywców zdecydowanych na dokonanie transakcji jest przedstawienie w jak najlepszy sposób posiadanej nieruchomości. Nie wystarczy napisać, że jest to domek zlokalizowany w danej miejscowości czy też podać jego rozkład pokoi i wielkość. Trzeba zainteresować potencjalnych kupujących tym, w jaki sposób można z domku korzystać, jakie są jego zalety - np. zaaranżowana strefa rekreacyjna na działce, altana ogrodowa czy duży taras. Koniecznością będzie również dodanie fotografii przedstawiających domek rekreacyjny.

Najważniejsze jest przy tym zdjęcie pokazywane przy zajawce ogłoszenia, np. w serwisie ogłoszeniowym w sieci internetowej. Ciekawe, atrakcyjne zdjęcie spowoduje, że większa liczba osób poszukujących domku letniskowego do zakupu kliknie w ogłoszenie, zwiększając szanse właściciela nieruchomości na jej sprzedaż. Im więcej osób zobaczy anons, tym lepiej, dlatego warto zainwestować w umieszczenie ogłoszenia w licznych serwisach ogłoszeń o nieruchomościach.

 

JW