Jak sfotografować mieszkanie na wynajem? Zrób dobre zdjęcia wnętrz!

Jak sfotografować mieszkanie na wynajem? Zrób dobre zdjęcia wnętrz!

2019-11-27  |  Sprzedaż

Dziś każdy potencjalny najemca chce wiedzieć i widzieć jak najwięcej jeszcze przed obejrzeniem mieszkania na żywo. Jak wykonać zdjęcia mieszkania, by prezentowało się na nich atrakcyjnie, nawet nie mając profesjonalnego sprzętu fotograficznego?

Fotografowanie wnętrza na wynajem: praktyczne wskazówki

Dobre zdjęcia lokum na wynajem możemy zrobić zarówno aparatem, jak i telefonem komórkowym. Aby wyszły naprawdę przyzwoicie zadbajmy o odpowiednie światło. Innymi słowy, nie wykonujmy zdjęć w sztucznym oświetleniu, gdy na zewnątrz jest ciemno. Już przed sesją warto poza tym zrobić w mieszkaniu porządek, umyć podłogę i okna, wyczyścić łazienkę oraz kuchnię. Nie unikajmy zdjęć z klatki schodowej i okolic budynku – bądźmy rzetelni, nawet jeśli okolica nie należy do najpiękniejszych. Szczegółowo przedstawmy również samo wnętrze, oczywiście z perspektywy, z której wydaje się najbardziej przestronne i zadbane.

Jeżeli zajmujemy się wynajmem krótkotrwałym dla turystów i gości, zdecydowanie lepiej wynająć profesjonalnego fotografa, który sprawi, że lokum będzie wyglądało możliwie najbardziej atrakcyjnie. Niekiedy warto pokusić się o przepuszczenie zdjęć przez chociażby podstawowy program do edycji. Nie po to, by zakłamywać rzeczywistość, ale by doświetlić ujęcie i uwidocznić szczegóły.

 

Nawet nieprofesjonalne zdjęcia są lepsze niż żadne

W większym czy średnim mieście nietrudno znaleźć najemcę. Zainteresowanych jest mnóstwo, wielu szuka też mieszkania od zaraz. Nie zmienia to faktu, że internauci w pierwszej kolejności zwracają uwagę na ogłoszenia, które zawierają dobrej jakości, przejrzyste zdjęcia. Ogłoszenie bez zdjęcia? Nie ma mowy. Kiepskie i niewyraźne fotografie? Wygląda to podejrzanie i nie najlepiej świadczy o ogłoszeniodawcy. Nasze zdjęcia nie muszą być profesjonalne, ale powinny być wyraźne i jasne. Im więcej zdjęć umieścimy w ogłoszeniu, tym lepiej, zwłaszcza jeśli dysponujemy atrakcyjnym mieszkaniem w dobrej lokalizacji. Jeśli nie – tuszowanie tego słabymi lub niewieloma zdjęciami nie przysporzy nam zainteresowanych.