Jak przygotować się do sprzedaży mieszkania?

Jak przygotować się do sprzedaży mieszkania?

2014-12-31  |  Sprzedaż  |  

Podjęcie decyzji o sprzedaży mieszkania to pierwszy krok na długiej drodze do pożegnania się z naszą nieruchomością. Co zrobić, żeby nie stracić nic z zainwestowanych w nią pieniędzy?

Wśród transakcji, w których uczestniczy osoba fizyczna, najbardziej kosztownymi są oczywiście te, które dotyczą nieruchomości. Dlatego do ich zrealizowana należy dobrze się przygotować, by poprowadzić sprzedaż czy kupno w najlepszej dla siebie formie.

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak przygotować się do sprzedaży mieszkania i na jakie kwestie zwrócić uwagę. Przede wszystkim sprzedaż mieszkania to transakcja na kwoty w okolicach minimum 200 tysięcy złotych, dlatego rzeczywiście gra jest warta świeczki i do takiej sprzedaży warto się przyłożyć.

Najważniejsze to przygotować dobrą ofertę. Nie od dziś wiadomo, że przede wszystkim „oczy kupują”, dlatego najważniejsze to odpowiednio i starannie przygotować mieszkanie. Kluczowym elementem będą zdjęcia, które zostaną umieszczone w ofercie. Należy je wykonać w profesjonalny sposób, unikając miejsc, które nie prezentują się dobrze. Powinno się uniknąć bałaganu na zdjęciach, pomieszczenia warto dobrze oświetlić, a zdjęcia wykonać z pomocą dobrego sprzętu fotograficznego. Kolejny krok to przygotowanie dobrego ogłoszenia. Warto wspomnieć w nim przede wszystkim o zaletach mieszkania, unikając wszystkich niekorzystnych informacji, które mogą obniżyć cenę.

Aby dobrze przygotować się do sprzedaży mieszkania należy również zapoznać się z cenami, jakie oferowane są przez innych sprzedawców w tym samym mieście. W ten sposób uda się przygotować ofertę, która będzie konkurencyjna w stosunku do innych sprzedawców, a jednocześnie pozwoli zaoferować cenę, która nie odstraszy kupujących.

 

JW