W którym polskim mieście warto kupić mieszkanie?

W którym polskim mieście warto kupić mieszkanie?

2014-12-31  |  Kupno  |  

Kiedy decydujemy się na kupno mieszkania, stajemy przed wieloma dylematami, z których pierwszym – i być może najważniejszym – jest wybór lokalizacji. Gdzie w Polsce najlepiej zainwestować w nieruchomości?

Kupno mieszkania to inwestycja na długie lata, dlatego powinna być przemyślana i dobrze zaplanowana. Między innymi istotną kwestią będzie wybór odpowiedniej lokalizacji, w której kupno mieszkania będzie opłacalne.

Pierwszą sprawą jest określenie przeznaczenia mieszkania. W zależności od tego, czy będzie chciało się w nim samodzielnie mieszkać, czy też wynajmować w celu zarobkowym, należy odpowiednio dobierać lokalizację. W przypadku mieszkania dla siebie najlepiej zdecydować się na miasto, z którym wiąże się zawodową przyszłość. Najlepszym rozwiązaniem będzie duży ośrodek miejski, Warszawa, Wrocław, Kraków czy Poznań, gdzie widzimy dla siebie perspektywy zawodowe. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie Warszawa, gdzie rynek zawodowy jest doskonale rozwinięty, a na obrzeżach miasta można znaleźć mieszkanie w stosunkowo dobrej cenie.

Również w przypadku mieszkania pod wynajem najlepszym miejscem będzie Warszawa, która jest największym skupiskiem studentów w Polsce. W związku z tym, w takim miejscu będzie najłatwiej znaleźć wynajmującego, a jednocześnie ceny, które spotkamy na rynku, gwarantują, że zakup mieszkania będzie mógł się stosunkowo szybko zwrócić. W Warszawie za wynajem mieszkania można bowiem zażądać nawet dwukrotnie większą kwotę, niż w niektórych pozostałych miastach naszego kraju. Zdaje się więc, że stolica będzie najlepszym miejscem do kupna mieszkania, jednak ostateczną decyzję należy podejmować po rozważaniu osobistych kwestii, które zawsze mogą nasunąć inne, lepsze rozwiązania dla danego przypadku.

 

BG