O czym należy pamiętać przy wyborze mieszkania?

O czym należy pamiętać przy wyborze mieszkania?

2017-06-01  |  Kupno

Każdy młody człowiek marzy o własnym mieszkaniu lub domu. Niecierpliwie czeka na moment, kiedy będzie mógł opuścić rodzinne gniazdo i zamieszkać "na swoim". Marzy o tym, by sam mógł urządzić mieszkanie według swojego gustu i upodobań.

Od czego zacząć poszukiwania mieszkania?

Zacząć należy od gruntownego przemyślenia swojej decyzji - pozwoli nam to zaoszczędzić czas, pieniądze i wiele nerwów. Należy dokładnie uświadomić sobie, jak dużego mieszkania czy domu potrzebujemy i ile w nim chcielibyśmy mieć pomieszczeń.Oczywiście łączymy to z drugą ważną kwestią, a mianowicie z ilością środków finansowych, którymi dysponujemy. Chodzi nie tylko o koszt samej nieruchomości, ale także o inne dodatkowe opłaty.

 

Co wziąć pod uwagę, dokonując zakupu?

Wybierając mieszkanie lub dom, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego lokalizację. Istotne będzie, gdzie się znajduje - czy w centrum miasta, czy na jego obrzeżach. Ważna jest także odległość od miejsca pracy czy miejsca zamieszkania rodziny i przyjaciół, których chcemy często odwiedzać.

Ważną kwestią będzie także dostępność infrastruktury; chodzi przede wszystkim o parkingi, garaże, komunikację miejską, sklepy, urzędy, szkoły, przedszkola itp. Sprawdzić trzeba koniecznie, czy w pobliżu nie ma zakładów przemysłowych lub tras szybkiego ruchu.

Następnie kontrolujemy stan budynku, klatek schodowych, wind itd. Teraz dopiero możemy obejrzeć mieszkanie, sprawdzić jego stan oraz zapoznać się z jego rozkładem, usytuowaniem i wyposażeniem. Trzeba również poznać koszty utrzymania tego lokalu.

 

Gdzie szukać domów?

Ogromną popularnością cieszą się nowoczesne osiedla, które znajdują się nieraz w ciekawych lokalizacjach, będących idealną alternatywą dla zwykłych dzielnic mieszkaniowych. Do tego typu miejsc należy osiedle Błękitny Józefów, które składa się z domów jednorodzinnych i usytuowane jest w pięknym otoczeniu naturalnym, a jednocześnie znajduje się w pobliżu Warszawy.

Zakup mieszkania nie jest prostą sprawą, dlatego warto przeanalizować dokładnie wszystkie wymienione tutaj czynniki, aby nie przepłacić i czerpać przyjemność z użytkowania.