Kupno nieruchomości pod salon kosmetyczny – na co zwrócić uwagę?

Kupno nieruchomości pod salon kosmetyczny – na co zwrócić uwagę?

2015-04-02  |  Kupno

Decydując się na otworzenie salonu kosmetycznego, musimy zwrócić uwagę na to, czy nieruchomość, którą kupujemy będzie nadawała się do tego typu lokalu. Wygląda to trochę inaczej, niż przy zakupie mieszkania.

Jakie koszty?

Tak naprawdę koszty otwarcia salonu mogą być bardzo różne. Zależy to od rodzaju usług, jakie będziemy wykonywać. Inne wydatki czekają nas, gdy otworzymy gabinet stylizacji paznokci, a inne, gdy zdecydujemy się na zabiegi z zakresu kosmetyki estetycznej. Na start potrzebujemy minimum 20 tysięcy złotych, a koszty mogą sięgać nawet 300 tysięcy. Pamiętajmy o tym, że na ich zwrot trzeba będzie trochę poczekać, potrzeba czasu i cierpliwości, aby salon uzyskiwał jak największe obroty.

 

Rozmieszczenie lokalu

Salon kosmetyczny powinien być zlokalizowany w odrębnym budynku lub lokalu albo być jego wyodrębnioną częścią. Wejście może być wspólne dla wszystkich, ale nie może prowadzić przez pomieszczenia, które nie świadczą usług. Powierzchnia salonu musi być odpowiednio przystosowana, aby można było w niej zainstalować potrzebny sprzęt. Bardzo ważne jest również to, a by był przyłączony do instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej. Możemy także skorzystać z własnego ujęcia wody. Ważne jest to, aby znalazły się w nim pomieszczenia, takie jak poczekalnia, szatnia, miejsca na kosmetyki, środki wspomagające utrzymanie czystości i oczywiście przestrzeń, w której będą wykonywane usługi. Lokal powinien mieć także odpowiednią wielkość. Na podstawowe usługi kosmetyczne wystarczy nam 40-50 metrowe pomieszczenie. Dobrze, jeśli znajduje się w nim łazienka z prysznicem. Starajmy się rozplanować lokal tak, aby każde miejsce w nim na siebie zarabiało.

 

Jego wygląd z zewnątrz

Najlepszym miejscem na salon kosmetyczny jest parter, ponieważ możemy łatwo wyeksponować szyld, a trafienie do niego nie będzie sprawiać trudności. Jeżeli opłaca nam się wynajmować lokal na piętrze, to zadbajmy o to, aby był widoczny za sprawą atrakcyjnego baneru. Na stronie internetowej, ulotkach umieśćmy informację, na którym piętrze znajduje się salon.

Informacje na temat tego, gdzie najlepiej otworzyć salon fryzjerski znajdziemy tutaj