Kupno  i sprzedaż nieruchomości z biurem - czy  warto?

Kupno i sprzedaż nieruchomości z biurem - czy warto?

2016-09-22  |  Kupno  |  

Czym zajmuje się biuro nieruchomości, wie chyba każdy. Zespół profesjonalistów jest w stanie pomóc zarówno w sprzedaży, jak i w kupieniu mieszkania, działki czy domu. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić zarówno cenny czas, jak i pieniądze, ale to nie wszystkie atuty. Poznajmy ich więcej!

 

Korzystanie z oferty biura nieruchomości wiąże się z opłatami, jednak równocześnie należy wziąć pod uwagę czas, jaki poświęcilibyśmy na wertowanie ofert sprzedaży czy kupna w Internecie bądź lokalnej prasie. Dlatego też w wielu przypadkach jest to bardzo korzystne rozwiązanie, na które decydują się osoby mające świadomość tego, że pomoc profesjonalistów może okazać się niezbędna.

Chcąc sprzedać czy kupić mieszkanie, możemy zająć się tym samodzielnie. Warto jednak oddać ten problem w ręce profesjonalistów, którzy zdecydowanie lepiej od nas znają rynek i wiedzą czego się spodziewać. Odpowiednio przygotowane biura nieruchomości posiadają konkretne oferty. Po krótkiej rozmowie i poznaniu oczekiwań klienta oferty szybko są selekcjonowane. Wszystko po to, aby nie tracić czasu na sprawdzanie czegoś, co nas nie interesuje. Oszczędność czasu jest tutaj kluczowym elementem.

Kolejnym godnym uwagi elementem jest doświadczenie. Biura nieruchomości zazwyczaj są przygotowane do rozmowy oraz dysponują kilkoma ciekawymi propozycjami. Jakość dobrego biura nie polega na tym, aby tylko jak najszybciej sprzedać dom, działkę czy mieszkanie. O tym, czy biuro jest rzetelne, decyduje fakt zaspokojenia oczekiwań klienta. W ten sposób powstaje marka i renoma, której nie należy psuć.

Chcący sprzedaż lub kupić nieruchomość warto współpracować z biurem. Przykładowo w okolicach Wadowic, Oświęcimia czy pięknych terenów Suchej Beskidzkiej działa biuro o nazwie Expert Nieruchomości. Wszystkie oferty poznamy na stronie http://www.expert-nieruchomosci.com. Wyselekcjonowane oferty rzetelnie i szczegółowo są przedstawiane klientom. Od biura zawsze można oczekiwać wsparcia, fachowego doradztwa, przeprowadzenia formalności związanych z transakcją. Tak naprawdę nigdy nie zostajemy sami.

Poznaliśmy zalety współpracy z biurem. Czas na wady. Konkretnie jedną. Jest nią prowizja od dokonanej transakcji. Biura nieruchomości muszą też zarabiać. Zarabiają, gdy dokonują zadowalającej dla klienta transakcji. Prowizja waha się w granicach od 1 do 3 procent od dokonanej transakcji. Inną wadą może być stracony czas, gdy zdecydujemy się na usługi mało profesjonalnego i niedoświadczonego biura nieruchomości.

Zakup dowolnej nieruchomości to inwestycja, która zawsze jest poważnym przedsięwzięciem. Czy chcemy skorzystać z pomocy biura i zapłacić za to prowizję, czy lepiej samemu szukać? Na to pytanie każdy musi sam odpowiedzieć.