Pożyczka hipoteczna – alternatywa dla kredytu

Pożyczka hipoteczna – alternatywa dla kredytu

2019-05-27  |  Kredyty hipoteczne

Utarło się, że kredyt hipoteczny jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem w obliczu horrendalnych cen za wynajem mieszkań. Są jednak inne możliwości, takie jak chociażby pożyczka hipoteczna.

Dla wielu osób kredyt hipoteczny to jedyna szansa na kupno własnego mieszkania. Trudno go jednak uzyskać, nawet jeśli ma się dobrą pracę i plany na przyszłość. Wymogi dla potencjalnych kredytobiorców są bardzo rygorystyczne. Nie jest to na szczęście jedyna możliwość – ciekawą alternatywę dla kredytu hipotecznego stanowi pożyczka hipoteczna, oferowana przez prywatne firmy.

 

Przeszkody w uzyskaniu kredytu hipotecznego

Aby uzyskać kredyt hipoteczny w banku, należy liczyć się z koniecznością wysokiego wkładu własnego. Niezbędnym warunkiem jest również stabilność finansowa oraz zdolność kredytowa wnioskodawcy. Przy czym stabilność finansową należy tu rozumieć nie tylko w kategoriach wysokich zarobków, ale również jako określoną formę zatrudnienia. Osoby pracujące na podstawie umów-zleceń bądź umów o dzieło nie mają najmniejszych szans na uzyskanie kredytu hipotecznego. Trzeba mieć umowę o pracę – i to na czas nieokreślony. Nie mniej istotna jest historia kredytowa – jeśli miałeś problem ze spłatą pożyczek lub kredytów w przeszłości, nie będzie Ci łatwo przekonać bank do udzielenia kredytu hipotecznego.

 

Pożyczka hipoteczna

Jeśli sporo zarabiasz, ale nie masz umowy o pracę czy też pozytywnej historii kredytowej, możesz zaciągnąć prywatną pożyczkę hipoteczną. To również idealne rozwiązanie dla tych osób, które bezskutecznie starały się o uzyskanie kredytu hipotecznego. Aby zaciągnąć pożyczkę, na ogół nie trzeba składać nigdzie dokumentów potwierdzających zdolność kredytową. Parabanki przy rozpatrywaniu wniosku mogą brać pod uwagę co najwyżej wysokość dochodów. Niektóre firmy nie sprawdzają nawet BIK-u ani KRD. To nie lada atut wobec licznych ograniczeń i restrykcji, jakimi obwarowane są bankowe kredyty hipoteczne.

 

Firmy udzielające pożyczek hipotecznych stawiają wnioskodawcom jeden warunek: należy posiadać nieruchomość, która będzie stanowiła zabezpieczenie dla pożyczkodawcy w razie niewywiązania się z warunków umowy. Wysokość pożyczki może wahać się od kilkuset tysięcy do nawet 1 mln zł. Jest to więc niezwykle opłacalne rozwiązanie.