Najlepszy kredyt mieszkaniowy – jak wybrać?

Najlepszy kredyt mieszkaniowy – jak wybrać?

2014-12-31  |  Kredyty hipoteczne  |  

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które zaciągamy przynajmniej na kilkanaście lat. Dlatego warto wziąć pod uwagę liczne kwestie, które pokażą, czy dany kredyt jest opłacalny i będzie korzystny dla osoby, która go zaciągnie.

Wiele osób, które chcą zaciągnąć kredyt mieszkaniowy, zastanawia się nad tym, co wziąć pod uwagę, by nie żałować podjętej decyzji. Należy przede wszystkim patrzeć dokładnie na szczegóły. Banki oferują nam bardzo podobne oferty, które na pierwszy rzut oka wiele się nie różnią. Jednak w rzeczywistości pewne detale decydują o tym, że konkretny kredyt może mieć inną wartość dla konkretnego klienta.

Na samym początku zwracamy uwagę na oprocentowanie i prowizję, jaką pobiera bank. W tym miejscu zazwyczaj spotykamy się z ofertami bardzo podobnymi, które w zasadzie wiele się nie różnią. Ostatecznie mogą to być delikatne wahania w jedną lub drugą stronę. Zdecydowanie ważniejsze będą kwestie związane z udokumentowaniem własnych dochodów. Tutaj banki mają rożne przepisy i wymagają różnych dokumentów. Dlatego warto wybrać bank, który pozwoli uzyskać kredyt bez nadmiernej ilości formalności.

Wybierając kredyt mieszkaniowy sięgnąć warto po bank, w którym stosunkowo łatwo przedstawić swoje dochody i przekonać bank do tego, że kredyt będzie terminowo spłacany. Ostatnią kwestią, na którą również należy zwrócić uwagę, są dokumenty, jakie należy przedstawić w banku, by uzyskać kredyt. Niekiedy potrzebne będą liczne dokumenty od dewelopera, dlatego zdecydowanie lepiej sięgnąć po ofertę banku, który formalności stara się ograniczać.

 

BG