Najciekawsze kredyty hipoteczne na rynku

Najciekawsze kredyty hipoteczne na rynku

2015-01-19  |  Kredyty hipoteczne  |  

Skorzystanie z kredytu hipotecznego może być dla wielu osób jedynym realnym sposobem na spełnienie marzeń o kupnie własnego mieszkania. Warto pamiętać, że oferty na rynku nieruchomości są obecnie bardzo zróżnicowane, dzięki czemu łatwiej będzie znaleźć wśród nich coś dla siebie.

W rankingu kredytów hipotecznych w ostatnich miesiącach wysokie miejsce zajmuje przede wszystkim oferta Deutsche Bank. Oprocentowanie na poziomie 4,26% oraz raty w wysokości 832 zł miesięcznie to faktycznie bardzo atrakcyjna propozycja; ponadto bank ten jest znany i ceniony wśród kredytobiorców w Polsce, zatem możemy mieć pewność, że nawiązujemy współpracę z ludźmi godnymi zaufania. Warto przy okazji pamiętać, że z niektórych ofert będziemy mogli skorzystać jedynie w przypadku wniesienia wkładu własnego w wysokości minimum 20% wartości nieruchomości. Takie uwarunkowania znajdziemy w propozycjach Raiffeisen Bank, ING Banku Śląskiego oraz Banku BPH. Na liście ofert dla kredytobiorców z wkładem własnym warto zwrócić uwagę na ostatni z nich, który oferuje dość niskie oprocentowanie – 4,22% - oraz stosunkowo niewielki koszt całkowity kredytu w wysokości około 85 tysięcy złotych.

Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem długoterminowym, zatem najlepiej jest zaciągać go w bankach o dużej renomie, cieszących się zaufaniem szerokiego grona klientów. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę również na inne kwestie, takie jak możliwość skorzystania z wakacji kredytowych czy też warunki wcześniejszej spłaty kredytu.

 

JW