Najlepszy deweloper - czyli jaki?

Najlepszy deweloper - czyli jaki?

2014-12-31  |  Deweloperzy  |  

Od wyboru właściwego dewelopera zależą nie tylko nasze finanse, które planujemy przeznaczyć na zakup mieszkania, ale i komfort, jaki w tym mieszkaniu będziemy mieć przez długie lata. Czym należy kierować się przy wyborze?

Kupno nowego mieszkania to praktycznie konieczność kontaktu z firmą deweloperską, która jako podmiot doświadczony stoi na lepszej pozycji, niż zwykła osoba fizyczna. Dlatego też kupując od dewelopera warto również sięgnąć po firmę doświadczoną, która ma dobre opinie wśród innych kupujących. Czym więc powinna charakteryzować się firma budująca i sprzedająca mieszkania, by można było uznać ją za dobrą?

1. Przede wszystkim uczciwość działań i przygotowywanych umów. Należy dokładnie badać ofertę deweloperów i przedstawiane przez nich umowy, by wybrać najlepszą, rzeczywiście przygotowaną w sposób uczciwy, bez chęci naciągania kupujących.

2. Wysoka jakość wykonania. Dobra firma deweloperska to również ta, która w trakcie budowy nie oszczędza na materiałach. Warto więc badać, w jakiej technice budowany jest konkretny blok czy apartamentowiec i czy w trakcie prac nie dochodziło do nieprawidłowości, które mogłyby wpłynąć na jakość budynku.

3. Doświadczenie i zaplecze. Dobra firma deweloperska to ta, która działa w branży już jakiś czas i posiada pewne doświadczenie w przygotowywaniu nowych mieszkań. Dzięki temu można zbadać opinie innych kupujących o takiej firmie i ocenić jej rzeczywisty poziom.

4. Zgodność z prawem. Istotnym elementem, który scharakteryzuje firmę deweloperską, będzie standard wykończenia, jaki oferowany jest kupującym. Należy unikać firm, które nie spełniają wymagań, jakie stawia się stanowi deweloperskiemu w budynkach. Mimo silniejszej pozycji firmy deweloperskiej nie można zapominać, że na gruncie prawa cywilnego jesteśmy z taką firmą podmiotem równorzędnym i powinniśmy korzystać z tego prawa.

 

JW