Jak wybrać dobrego dewelopera w Warszawie?

Jak wybrać dobrego dewelopera w Warszawie?

2014-12-31  |  Deweloperzy  |  

Chcesz kupić nowe mieszkanie w stolicy? Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, dowiedz się, jak nie dać się nabrać deweloperowi oraz które firmy deweloperskie cieszą się w Warszawie największą popularnością.

Kupno własnego mieszkania to jedna z poważniejszych decyzji w życiu. Zwłaszcza że, w dzisiejszych realiach, często, aby pozwolić sobie na własny kąt, musimy korzystać z kredytu, który spłacać będziemy przez kilkanaście lub niekiedy nawet przez kilkadziesiąt lat. Z tego względu, przed dokonaniem zakupu, warto zapoznać się z rynkiem warszawskich deweloperów i dowiedzieć się, na którego z nich warto postawić.

Przy wyborze dewelopera, pamiętajmy o tym, aby sprawdzić, w jakiej sytuacji finansowej znajduje się wybrany przez nas kandydat na „naszego” dewelopera. Dlaczego jest to tak istotne? Dlatego, abyśmy przypadkiem na firmę deweloperską nie wybrali przedsiębiorstwa, które za chwilę ogłosi upadłość i zniknie z naszymi pieniędzmi. Ponadto, ważne jest także to, aby przed podpisaniem umowy z deweloperem dowiedzieć się, czy potencjalną umowę można ubezpieczyć i czy istnieje możliwość otrzymania na nią gwarancji bankowej. Istotne jest także to, aby przed wyborem dewelopera, popytać wśród znajomych, czy słyszeli o preferowanej przez nas firmie lub czy może sami mogą nam z czystym sercem polecić sprawdzonego przez siebie dewelopera.

Wśród warszawskich deweloperów, w ostatnich latach dużą popularnością cieszyło się kilkanaście firm. Jest to spowodowane zapewne dobrymi lokalizacjami, jakie oferowały one swoim klientom oraz ich profesjonalnym podejściem do zleceniodawców. W sporządzanych w prasie tematycznej i na portalach internetowych rankingach popularności deweloperów, często powtarzały się takie nazwy, jak (w kolejności alfabetycznej): AIGA Investments, Budimex Nieruchomości, Dolcan, Dom Development, J.W. Construction, Marvipol, Ogólnopolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o, Robyg, Ronson Development oraz Unidevelopment S.A. 

 

KR