Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

2015-03-08  |  Deweloperzy  |  

Kupno mieszkania z rynku pierwotnego ogranicza się zwykle do znalezienia oferty deweloperskiej, która spełnia oczekiwania i możliwości finansowe nabywcy. Dlaczego warto zakupić mieszkanie od dewelopera?

Mniejsze formalności

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie nowego mieszkania od dewelopera musimy dopełnić mniejszą ilość formalności, niż kupując lokal mieszkalny z drugiej ręki, od osoby prywatnej. Kupujący nie musi szukać pośrednika, który pomoże mu w zrealizowaniu transakcji i sprawdzeniu, czy hipoteka mieszkania nie jest obciążona, a dotychczasowy właściciel nie zalega z płatnością za czynsz i media. Wystarczy jedynie sprawdzić dokumenty rejestrowe dewelopera i jego licencję na wykonywanie działalności deweloperskiej oraz dokładnie przejrzeć wszystkie postanowienia umowne.


Niższe koszty eksploatacyjne

Nowe mieszkania budowane przez deweloperów charakteryzują się świetnymi parametrami izolacyjnymi, dzięki czemu można zaoszczędzić na kosztach ogrzewania mieszkania w przyszłości. Koszty czynszu także są zwykle niższe niż w przypadku lokali z rynku wtórnego. Masz też możliwość negocjowania ceny zakupu mieszkania w znacznie szerszym stopniu w porównaniu z używanym mieszkaniem sprzedawanym przez osobę prywatną.


Możliwość skorzystania z programu rządowego

Decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, od dewelopera, istnieje możliwość uzyskania sfinansowania wkładu własnego z budżetu państwa w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych”. Wystarczy mieć nie więcej niż 35 lat i kupować na kredyt z banku swoje pierwsze mieszkanie z rynku pierwotnego. Dodatkowo, należy spełnić warunek odpowiedniej ceny za metr kwadratowy powierzchni mieszkalnej. Do uzyskania jest dofinansowanie wkładu własnego na zakup mieszkania w wysokości od  10 proc. wartości mieszkania do 20-25 proc. tej wartości, dla rodzin z dwójką lub trójką i większą liczbą dzieci w jednym gospodarstwie domowym.  Dla rodziców lub osoby samotnie wychowującej jedno dziecko dopłata wynosi 15 proc.

 

JW